"Čím více se blíží den kdy k vám má přijít nový pes, tím pomaleji se dny vlečou. Netrpělivost roste a vy se nemůžete dočkat, až se konečně dočkáte dne kdy budete mít nového přírustka do rodiny. Využijte dobu čekání k tomu, abyste své okolí na jeho příchod připravili."
Než si pořídíte psa, doporučovala bych vám přečíst ze stránky můj pes ( http://www.muj-pes.cz/ ). Jsou tam moc užitečné rady např.výživa, vzhled , seznam všech plemen a jejich charakteristika, Péče, zdraví a nemoci, chování, psí sporty, život se psem , výcvik a výchova atd.. Je to dost užitečná stránka. Určitě je takových stránek plno, ale mě vyhovuje ze všech nejvíce tato. Nebo by se mohla hodit i nějaká ta knížka . Já mám Abeceda péče o psa i jsem o ní psala článek ( http://pes.blogerka.cz/_/Na-ctyrech-tlapkach-vesele-zivotem-aneb-Abeceda-pece-o-psa). A nebo doma máme bydlí s námi želva a od toho vyšla dálší díli a jedna z nich je Bydlí s námi pejsek. Je o hodně těch knížek více , zaleží jenom na vás, jakou si vyberete.
Vybíráme jméno:
Já myslím, že tohle je asi na pořizování psu skoro nejlepší. Vybírejte jméno takové které se ke psu hodí ( např. ke celému hnědému pejskovi nedám jméno Flek nebo Flíček :DD). http://www.krmiva-online.cz/psi-jmena.html toto je odkaz nakterém jsou psí jména. Třeba se vám nějaké zalíbí a váš pejsek se tak bude jmenovat :). Mějte na paměti, že jméno psa bude psa provázet třeba i 15 let, nemělo by se tedy hodit jen ke slaďounkému štěňátku ale i k dospělému psu.V době přivykaní vyslovujte jméno psa častěji ,aby si zvykl.Vyslovte jeho jméno před začátkem hry a během ní,před krmením nebo na procházce a nebo když štěně hladíte.Naopakjméno nevyslovujte, když hodláte štěněti vynadat a nebo mu něco odebrat.Vyslovení jména by si měl pes spojovat jen s pozitivním očekáváním. Pokud se ujmete dospělého psa a chcete ho přejmenovat, řikejtemu tak pořád od té doby co ho máte jako štěněti. Pes si tak lepe zvykne na nové jméno.
Právní záležitosti:
Na svém obecním či městském úřadě se informujte, od kdy jste povinni svého nového člena domácnosti úředně přihlásit. V každém případě byste měli rychle uzavřít pojištění za škody.I ti nejmeší psí trpaslíci nebo vzorně vychovaný pes může napůsobit škody.Kromě výže každoročního příspěvku běnujte pozornost i výši krytí a době splatnosti. Důležité je zavčas zajistit,co učinit se psem, kdybyste se už o něj nemohli starat - i mladí majitelé psa mohou těžce onemocnět. Zavčas si o tom promluvte s člověkem, jemuž byste psa svěřili. Pokud s tím souhlasí, můžete mu odkázat psa spolu s dostatečným obnosem nutným k péči o něj a vše můžete uvést v závěti.
Když je tma a zima:
Abyste svého psa dobře viděli i za soumraku nebo ve tmě, nabízejí obchody s chovatelskými potřebami reflexní obojky které i svítí. Pro psy, kteří nemají podsadu, nebo jen malé množství, jako jsou naháči, hladkosrstí chrti nebo kysaříci, budete při nízkých teplotách potřeboat obleček, abyste je ochránili před promočením nebo chladem. Podle potřeby by měl mít teplou vycpávku a vnější povrch odpuzující vodu.Důleřité je aby obleček dobře seděl a pes se v něm cítil pohodlně. Před koupí vyzkoušejte.